Samsung


Samsung rezygnuje z narzędzi obsługiwanych przez boty AI

Data: 03.05.2023

Południowokoreański koncern wydał zarządzanie zabraniające swoim pracownikom używania do celów służbowych narzędzi wykorzystujących sztuczną inteligencję. Stało się to kilka tygodni po tym, gdy z jego serwerów wyciekły wrażliwe dane, które po jakimś czasie zostały wykorzystane przez bota ChatGPT.

Ograniczenie ma obowiązywać do czasu, gdy firma opracuje stosowne mechanizmy bezpieczeństwa zapobiegające takim incydentom. Jedno z rozwiązań przewiduje, że Samsung opracuje własnego bota AI, który nie będzie mieć dostępu do takich danych, a nawet gdyby tak się stało, nie będzie mógł z nich korzystać.


ChatGPT zyskał ogromną popularność na całym świecie od czasu swojej premiery w listopadzie zeszłego roku. Jednak pomimo zalet, jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja, technologia ta spotyka się z ostrą krytyką. Oprócz zastrzeżonych danych wyciekających do usługi, jak miało to miejsce w przypadku Samsunga, zgłaszane są też potencjalne naruszenia prywatności danych, naruszenia praw autorskich i nieścisłości w odpowiedziach ChatGPT.

Fakty

Zrealizowane projekty

0

Sprzedane licencje 

0

Oddziały w Polsce

0

Certyfikaty MS

0